عطر یار

سحر به بوی نسیمت به مژده جان سپرم اگر امان دهد امشب فراق تا سحرم

عطر یار

سحر به بوی نسیمت به مژده جان سپرم اگر امان دهد امشب فراق تا سحرم

۳ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

 

عنوان این مطلب دغدغه خیلی از ما جوان ها از دانشگاهی تا حوزوی هست. دغدغه ای که به نظر میاد خیلی وقت ها پاسخ اشتباهی بهش داده میشه و متاسفانه خیلی اراده ها و نیروهای جوان ما با دغدغه ها و نیات پاک شون به بیراهه میرن.

البته مخاطب این مطلب تمام کسانی که چنین دغدغه ای دارند نیستند و بهتر هست که بگم مخاطب کسانی هستند که در مسیر آگاهی از راه رسیدن به این دغدغه و هدف چند قدمی هر چند کوتاه پیش تر هستند. گروهی که لااقل مسئله علوم انسانی اسلامی و سکولار براشون حل شده و حالا دنبال مسیر رسیدن به علوم انسانی اسلامی هستند.

بحث بحث مفصلی هست و جا برای صحبت زیاد داره که ان شاءالله اگر توفیقی باشه به مرور هر بار به گوشه ای از بحث می پردازیم.

 

صوت زیر به این سوال پاسخ میده که راه رسیدن به این هدف لزوما از دانشگاه می گذره یا حوزه و یا ...؟ و چرا؟

 

دانلود 

+ بعضی ها ممکنه از این صحبت ها این طور برداشت کنند که نه حوزه و نه دانشگاه راه رسیدن به این هدف نیستند. برای این گروه توصیه ای که دارم این هست که مجدد صوت رو با دقت بیشتری گوش بدن. لینک دانلود سخنرانی کامل رو هم میگذارم که توصیه اکید دارم گوش بدید تا مسئله براتون کاملا روشن بشه ان شاءالله.

++ صوت کامل سخنرانی (دانلود)

۱۶ نظر ۳۱ شهریور ۹۳ ، ۲۱:۰۹
سر گشته

بسم الله الرحمن الرحیم

بلد نیستم زیاد مقدمه چینی کنم اما این داستان تمامش مقدمه اش هست و مقدمه اش در چند کلمه خلاصه می شود.

ساده بگویم مقدمه اش می شود جوانی که پشت به دنیا و موقعیت های زندگی دنیوی می کند و پا در راه حق می گذارد و مدال افتخار و سوغاتش از این مسیر می شود ترکش هایی که در بدنش به یادگار می مانند...

داستانی که چندین سال بعد تکرار می شود و این بار در جبهه ای دیگر و جهادی دیگر، باز هم بازگشتش با مدال و افتخار همراه می شود.*

اما از این افتخارات فقط اسمی باقی می ماند. یک بار اسمش می شود جانباز و ایثارگر و یک بار نخبه و مخترع و ... . اسم هایی که به مرور زمان فراموش می شوند مثل صاحب این اسم ها.

 

۱ نظر ۳۰ شهریور ۹۳ ، ۲۳:۲۱
سر گشته
۰ نظر ۲۱ شهریور ۹۳ ، ۲۲:۵۰
سر گشته
-->